Liverpoolov stoper Virgil van Dijk otkrio je engleskim medijima koji je bio ključan razlog za njegov dolazak na Anfield.
Nizozemac je igrao sjajno u Southamptonu prije nego što je u siječnju 2018. za rekordnih 85 miliona eura za stopera prešao u Liverpool. Željeli su ga i Manchester City i Chelsea, ali Van Dijk je ipak odabrao Liverpool.
“Imao sam šansu ići u City i Chelsea. Kod takvih transfera gledaš i kakva je momčad, kakav je grad i kakvi su planovi kluba, ali najvažniji je trener. Jürgen Klopp je glavni razlog zašto sam došao u Liverpool. On ima nešto posebno, ali ne znam što. Je li to energija, je li to njegov imidž, ne znam. Nekad razmišljam zbog čega je on tako poseban trener i mislim da je zbog međuljudskih odnosa. Danas je to najvažnija stvar u nogometu. Zbog Kloppa se odlično osjećaš. On je tip koji je iskreno sretan kad te ujutro vidi na treningu. Možda zvuči izlizano, ali to ti daje ogromnu motivaciju”, rekao je Nizozemac.