BIHAMK – Zbog odrona na putu Foča – Šćepan Polje saobraća se otežano

- Advertisement -

Frekvencija vozila na putevima u BiH umjerenog je intenziteta, izuzev dionica u gradskim centrima gdje je u jutarnjim satima promet vozila pojačan.

Danas do 19 sati u zoni petlje Kakanj na autoputu A-1 (na potezu dva km od odmorišta Kameni dvorac do petlje Kakanj) vozila saobraćaju u dvosmjernom režimu, jednom kolovoznom trakom. 

- OGLAS -

Na putu Kaonik-Gromiljak, zbog radova na mostu preko rijeke Ivančice u Busovači, danas od 12.00 do 13.00 sati doći će do obustave saobraćaja.

- OGLAS -

Putnička vozila će saobraćati lokalnim saobraćajnicama kroz Busovaču, dok teretna vozila ne mogu koristiti ovu obilaznicu.

Zbog održavanja supermaratona “Da se ne zaboravi”, na magistralnom putu Bihać-Dubovsko, danas do 13.00 sati saobraća se usporeno u smjeru kretanja učesnika maratona.

U toku su radovi u tunelu Crnaja na dionici Konjic-Jablanica, gdje se saobraća jednom trakom naizmjenično uz regulaciju semaforima. U noćnim satima saobraćaj se na ovoj dionici obustavlja. 

Zbog brojnih odrona i opasnosti od klizišta na magistralnom putu Brod na Drini-GP Hum/Šćepan Polje putnička vozila saobraćaju otežano, dok teretna ne mogu proći.

- OGLAS -

Saobraćaj je zbog radova obustavljen u tunelu Jasen (Prozor-Jablanica). Putnička i manja teretna vozila saobraćaju obilaznicom oko tunela, dok se teretna vozila preko 7,5 tona (sa izuzetkom autobusa) usmjeravaju na alternativne pravce: Mostar-Široki Brijeg-Posušje-Tomislavgrad-Kupres-Bugojno i Mostar-Sarajevo-Busovača-Novi Travnik-Bugojno.

Radovi na izgradnji kružne raskrsnice izvode se na magistralnom putu Klašnice-Laktaši zbog čega se saobraćaj putničkih vozila i autobusa preusmjerava obilaznicom kroz Laktaše, dok se teretni saobraćaj preusmjerava na auto put. 

Usporeno, zbog radova, saobraća se i na putnim pravcima Živinice-Banovići, Rogatica-Ustiprača i Gromiljak-Kaonik.

Na graničnim prijelazima trenutno nema dužih zadržavanja. 

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA