17 C
25.10.2024

Sportiello olakšao posao Madriđanima: Real Madrid novim trijumfom eliminisao Atalantu iz Lige prvaka

Fudbaleri Real Madrida su večeras na stadionu Alfredo di Stefano ovjerili plasman u četvrtfinale Lige prvaka, pošto su u revanšu osmine finala sa 3:1 savladali Atalantu.

Tako je Kraljevski klub eliminisao Atalantu sa ukupnih 4:1 u dvije utakmice i prošao u narednu fazu elitnog takmičenja.

Čini se da je sudbinu tima iz Bergama večeras, a i u dvomeču općenito, u 34. minuti zapečatio golman Marco Sportiello, koji je tada napravio nestvarnu grešku i ispucao loptu pravo u Luku Modrića. Hrvat tada pravi prodor, proigrava Benzemu, a Francuz neometan trese mrežu Atalante za 1:0.

Nastavak utakmice nije donio bolju igru Atalante, čija je sudbina i definitivno zapečaćena u 60. minuti kada Sergio Ramos golom iz penala dovodi Real do vodstva od 2:0.

Nije Atalanta imala snage da se u potpunosti vrati nakon toga, a utješni gol u ovom dvomeču je za nju u 83. minuti postigao Malinovsky prelijepim pogotkom iz slobodnjaka s 20 metara.

Bio je to možda tračak nade za tim iz Bergama, koju je već u sljedećoj minuti ugasio Kraljevski klub preko Asensija, koji postavlja konačnih 3:1 samo što je ušao u igru.

Real se tako plasirao u četvrtfinale, a Atalanta je završila svoj nastup u nokaut fazi Lige prvaka.