U Covid odjelu Opće bolnice na hospitalizaciji 60 pacijenata, u proteklih deset mjeseci u ovoj ustanovi pruženo više od milion usluga i urađeno više od šest hiljada operacija.
Tokom jučerašnjeg dana u Covid odjel „Opće bolnice „Prim. dr. Abdulah Nakaš“ na bolničko liječenje su primljena četiri pacijenta. Od ukupno 60 pacijenata, koliko ih je jutros na bolničkom liječenju, 4 su na intenzivnoj njezi, 7 na postintenzivnoj, 2 pacijenta su na neinvazivnoj mehaničkoj ventilaciji i 4 na visokom protoku kisika.
Na Long Covid liječenju je 29 pacijenata. Proteklog dana nije bilo smrtnih ishoda.
Inače, u posljednja 24 sata na Urgentnom centru Opće bolnice je pregledano 100 pacijenata, od kojih je 10 primljeno na bolničko liječenje.
Na hospitalizaciju u ovu zdravstvenu ustanovu jučer su primljena 54 pacijenta, a 33 je otpušteno kući.
Urađeno 1.158 pregleda i pruženo 5.321 usluga te 13 operacija. Na Odjeljenju za ginekologiju i akušerstvo je rođeno 5 beba.
Jučer se navršilo tačno 10 mjeseci od uvođenja novog načina rada u Općoj bolnici.
U prethodnom periodu, do jutros je bilo 9.675 prijema u bolnicu, a 10.292 pacijenta su izliječena i otpuštena kući. Samo na Urgentnom centru je bilo 25.605 pregleda. Ukupno je pruženo 1.134.197 usluga, a urađeno je 6.449 operacija.
Statistika za pojedine bolničke odjele i pružene zdravstvene usluge se broji u desetinama hiljada.
Tako je na Odjeljenju za radiologiju bilo 27.719 pregleda.
– Odjeljenju za hirurgiju 40.037
– Odjeljenju za internu medicinu 23.699
– Odjeljenju za ginekologiju 9.925
– Odjeljenje za neurologiju (broj pregleda+ broj usluga) 11.908
– Odjeljenju za intenzivnu njegu i terapiju (OET+ spinalna anestezija + pregledi) 5.214, a Medicinsko-biohemijski laboratorij u ovom periodu je pružio 51.488 usluga.
