Afera “Respiratori”: “Čekam Fadila da dođe u kancelariju i potpiše, brzo će” (VIDEO)

- Advertisement -

U Sudu BiH danas je nastavljeno suđenje Bakirovom premijeru Fadilu Novaliću i drugima u aferi “Respiratori”.

Osim Novalića, optuženi su i suspendirani direktor Federalne uprave civilne zaštite Fahrudin Solak, Fikret Hodžić, vlasnik firme „Srebrena malina“ i ministrica finansija FBiH Jelka Milićević.

- OGLAS -

Tužilac Džermin Pašić nastavio je s dokazanim postupkom, a tokom ročišta uložen je niz materijalnih dokaza, među kojima su bili ugovori o kupovini spornih respiratora, profakture i fakture te međusobna inkriminirajuća komunikacija između optuženih. Posebnu polemiku u sudnici između tužioca i odbrana izazvala je fotografija komunikacije između Hodžića i Novalića koja je nađena u mobitelu vlasnika “Srebrene maline”.

- OGLAS -

Radi se o komunikaciji od 14. i 15. aprila prošle godine koja glasi:

“Premijeru, trebao bi mi Solak samo dati aneks ugovora zbog ove situacije oko promjene proizvođača i zbog kašnjenja koje nije do nas, nego do pravila WHO, iz minute u minutu da ne bi kasnije imali problem. Da budemo posve čisti, a vjerujem da već ima onih koji ne žele da ovo bude ok”.

 
- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA