Posljednji trenuci četvrte sezone prikazali su Profesora, kojeg tumači Alvaro Morte, dok ga je na nišanu držala inspektorica Alicia Sierra (Najwa Nimri).
Sumnje fanova je podstakla i rečenica iz trailera gdje profesor kaže: “Moguće je da je ovo zadnji put da razgovaram s vama”, prije početka eksplozivnih borbi.
Jučer je na YouTubeu objavljeno i prvih 15 minuta prve epizode posljednje sezone, koje su fanovima trebali dati uvid u ono što ih očekuje u nastavku, međutim, stigle su uz upozorenje da “samo 15 minuta neće biti dovoljno”.
La Casa de Papel / Money Heist Part 5 Vol 1 premieres in 12 hours!
Here's a recap of where we left off. pic.twitter.com/5lfCbSIsST
— Netflix (@netflix) September 2, 2021
Prvih pet epizoda sezone je objavljeno danas, a drugi dio koji također sadrži pet epizoda bit će pušten 3. decembra.
Alex Pina, tvorac serije, kazao je kako se “odmiču od igre šaha – čiste intelektualne strategije – prema ratnoj strategiji: ratu i haosu”. Dodao je da su se do sada trudili protivnike predstaviti harizmatičnim i inteligentnim, ali “u ovom slučaju, u čistom ratnom žanru, tražimo i likove čija se inteligencija može mjeriti s Profesorovom”.
Serija je jedna od najgledanijih na Netflixu; posljednje sezone srušile su sve rekorde gledanosti, čime je postala jedna od najpopularnijih serija na stranom jeziku.