Velež golom u 89. minuti remizirao sa Hajdukom

- Advertisement -

Posebno kada se u obzir uzme da je ovo prva utakmica za Rođene na pripremama. Ovo je bio prvi poslijeratni okršaj ova dva kluba.

Hajduk je zaprijetio u drugoj minuti kada je Biuk dobro sačuvao loptu i dodao do Krovinovića čiji je udarac završio pored gola. U sedmoj minuti Livaja je odlično vidio slobodnog Biuka na lijevoj strani, ali je šut mladog napadača završio pored gola. Minutu poslije isti igrač šutirao je pored gola sa vrha šesnaesterca.

- OGLAS -

Velež je imao prvu šansu u 14. minuti. Peco je dobro ušao između stopera splitskog kluba, ali je Elez stigao blokirati udarac i izbiti u korner. Rođeni su izveli kontru u 18. minut. Povukao je Radovac preko cijelog terena, dodao Peci lijevo, a on je pokušao gađati suprotni ugao, no Subašić je bio na mjestu.

- OGLAS -

Malo se igra umirila, a onda je u 33. minuti Anđušić šutirao preko gola. Izvrsnu šansu Hajduk je imao u 37. minuti. Livaja je izbjegao ofsajd i poslao loptu prema Makaru koji je izašao ispred Bogdanovića, ali golman Veleža je uspio obraniti pokušaj slovenskog napadača.

Pokušao je Livaja u 38. minuti, ali je lopta prošla pored gola. Iznenada se ukazala prilika Mlakaru u 40. minuti, a on je pucao mlako i Bogdanović je to lako uhvatio. Uzvratio je ubrzo Zajmović. Gađao je dalji ugao, ali neprecizno. Pokušao je i Dejanović u 43. minuti, no to je bilo neprecizno i ostalo je 0:0.

Biuk je šutirao u 52. minuti, međutim Bogdanović je uspio obraniti. Hajduk je poveo u 59. minuti. Livaja i Grgić su odigrali dobar dupli pas i na kraju je kapiten Hajduka ostao sam ispred Bogdanovića kojeg je rutinski svladao za 1:0. Pobjegao je Zajmović u 66. minuti, sli mu je nestalo daha za završnicu, blokirao ga je Dimitrov.

Zaprijetio je Brandao. Bio je to lukav pokušaj s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla za malo preko gola. Vehabović je prošao kroz sredinu i došao do dvadesetak metara od gola te šutirao, ali je mladi golman Hajduka Silić bio je na pravom mjestu. Dosta se griješilo u dodavanjima, a u 81. minuti još jednom je pokušao Brandao, no bez promjene.

- OGLAS -

Rođeni su uspjeli postići pogodak za remi. Učinio je to Pršeš u 89. minuti, prenosi sportcentar.

Hajduk – Velež 1:1

HNK HAJDUK: Subašić, Lovrencsics, Katić, Elez, Melnjak, Fossati, Grgić, Krovinović, Biuk, Livaja, Mlakar.

FK VELEŽ: Bogdanović, Isić, Zeljković, Radović, Ćosić, Hasanović, Radovac, Peco, Andšušić, Dejanović, Zajmović. Još su igrali Brandao, Salčin, Ovčina, Pršeš, Bajrić, Haskić, Zvonić., Drina.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA