Von der Leyen i Michel najavili nove sankcije koje će imati velike i teške posljedice po Rusiju!

- Advertisement -

Predsjednica Komisije Ursula von der Leyen i predsjednik Evropskog vijeća Charles Michel najoštrije su u četvrtak osudili rusku vojnu agresiju na Ukrajinu te najavili nove sankcije protiv Ruske Federacije.

“Najoštrije moguće osuđujemo rusku vojnu agresiju bez presedana na Ukrajinu. Neisprovociranim i neopravdanim vojnim akcijama Rusija grubo krši međunarodno pravo i potkopava evropsku i globalnu sigurnost i stabilnost”, kaže se u zajedničkoj izjavi Von der Leyen i Michel.

- OGLAS -

“Ruske snage ispalile su u četvrtak projektile na nekoliko gradova u Ukrajini i iskrcale snage na njene južne obale”, objavili su ukrajinski dužnosnici i mediji, nakon što je predsjednik Vladimir Putin odobrio, kako je nazvao, specijalnu vojnu operaciju na istoku.

NA OVOM LINKU PRATITE DEŠAVANJA U UKRAJINI IZ MINUTE U MINUTU! 

- OGLAS -

Michel i Von der Leyen pozivaju Rusiju da odmah obustavi napade, povuče svoje snage iz Ukrajine i u potpunosti poštuje njen teritorijalni integritet, suverenost i nezavisnost.

Michel je za večeras sazvao vanredni summit čelnika EU-a na kojem će raspravljati o sigurnosnoj krizi i daljnjim sankcijama protiv Rusije, koje će imati velike i teške posljedice po Rusiju zbog njenih poteza, a koje će uvesti u tijesnoj koordinaciji sa svojim transatlantskim partnerima.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA