Dodik traži krivce: Šarović pogazio zaključke i kukavički stao na stranu onih koji žele nestanak RS

- Advertisement -

Član Predsjedništva BiH Milorad Dodik prokomentarisao je na Twitteru reakciju predsjednika SDS-a Mirka Šarovića nakon što je visoki predstavnik u BiH Christian Schmidt iskoristio bonske ovlasti kako bi se osigurala novčana sredstva za održavanje izbora ove godine.

Dodik je napisao da je Šarović svojom izjavom pogazio zaključke NSRS i još jednom kukavički stao na stranu onih koji žele nestanak RS.

- OGLAS -

– Šarović, dakle, ne samo da priznaje Schmidta za visokog predstavnika, već prihvata da ima pravo i na nedejtonska i izmišljena bonska ovlaštenja, napisao je Dodik na svom Twitter profilu.

- OGLAS -

Podsjećamo, Šarović se jučer oglasio nakon Schmidtove konferencije rekavši kako BiH nisu potrebna bonska ovlaštenja, ali da je neuspješna vlast dovela do toga.

– Moram biti potpuno jasan, mislim da su SNSD i vlast u Republici Srpskoj najviše krivi za ‘vaskrsavanje’ visokog predstavnika i ne samo to. Sada smo dobili korištenje bonskih ovlašenja i to je proizvod vlasti u Republici Srpskoj. Odlazeći visoki predstavnik u BiH Valentin Inzko je upotrijebio bonska ovlaštenja i dobili smo ovo što sada imamo, rekao je Šarović.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA