Kako se navodi na Twitter profilu portala Istraga, visokom predstavniku je ostavljen rok danas do 16 sati da se izjasni da li će pred Parlamentom FBiH govoriti o eventualnim izmjenama Izbornog zakona.
Predstavnički dom Parlamenta Federacije BiH poslat će poziv Christianu Schmidtu da se obrati poslanicima. Visokom predstavniku je ostavljen rok danas do 16 sati da se izjasni da li će pred Parlamentom FBiH govoriti o eventualnim izmjenama Izbornog zakona
— Istraga.ba (@IstragaB) July 26, 2022
Podsjećamo, sve ove odluke i pozivi dešavaju se nakon najavljene odluke visokog predstavnika Kristijana Šmita u vezi s izmjenama Ustava Federacije BiH i Izbornog zakona Bosne i Hercegovine.
Prethodnog dana održani su građana koji se protive odlukama visokog predstavnika, a koji su nastavljeni sve do danas. Protesti su završili prije dva sata, a građani su najavili nove proteste ispred OHR-a za sutra sa početkom od 13 sati.