Šmit na Bledskom strateškom forumu: Kako BiH približiti integraciji u EU

- Advertisement -

– Šmit je na Strateškom forumu koji se održava u Sloveniji govorio o trenutnoj situaciji u Bosni i Hercegovini, o upornim blokadama u institucijama BiH, ulozi OHR-a, te o tome kako zemlju približiti integraciji u Evropsku uniju – saopćeno je iz OHR-a.

Inače, Šmit se danas sastao sa sa Gabrijelom Eskobarom (Escobar), zamjenikom pomoćnika državnog sekretara SAD na marginama Bledskog strateškog foruma.

- OGLAS -

Podsjetimo, visoki predstavnik je jučer održao sastanak sa hrvatskim premijerom Andrejem Plenkovićem, te sa kosovskom ministricom vanjskih poslova Donikom Gervalom-Švarc (Gervalla-Schwarz), sa šefom austrijske diplomatije Aleksandrom Šalenbergom (Alexander Schallenberg), sa specijalnim predstavnikom EU za dijalog Srbije i Kosova Miroslavom Lajčakom. Seriju sastanaka je započeo susretom sa predsjednikom Slovenije Borutom Pahorom.

- OGLAS -

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA