Poziv Mariji Zaharovoj da se pokloni žrtvama genocida u Srebrenici

- Advertisement -

“Zaharova kao veliki humanitarac da dođe prizna i pokloni se žrtvama genocida u Srebrenici. Licemjerne izjave ruskih zvaničnika o ratnom zločincu samo dokazuju da je Rusija i danas uz one koji su mučki ubijali djecu, starce i žene. Fašizmu nema mjesta u modernom svijetu”, navele su Majke Srebrenice na Twitteru.

Posebnu poruku su poslale u vezi s puštanjem osuđenog ratnog zločinca Mladića na slobodu.

- OGLAS -

“Želje Zaharove, a i ambasade Rusije u Bosni i Hercegovini će ostati puste jer osuđeni ratni zločinac neće doživjeti slobodu!”, poručile su Majke Srebrenice.

- OGLAS -

Podsjećamo, Ministarstvo vanjskih poslova Rusije navelo je danas da nakon što su “vidjeli medijske napise o hospitalizaciji Ratka Mladića u Haagu uzrokovanoj naglim pogoršanjem njegova zdravstvenog stanja”, smatraju da “bi bila ispravna odluka Rezidualnog mehanizma da oslobodi Ratka Mladića iz humanih razloga”.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA