11.6 C
21.09.2024

Pobjeda Oklahome za smanjenje prednosti Portlanda, Boston na korak do polufinala Istoka

Russell Westbrook je uzvratio udarac.
Nakon poraza u prva dva meča protiv Portlanda, kojima su kumovale upravo loše partije Oklahomine zvijezde, Thunder je na krilima eksplozivnog playa ostvario trijumf od 120:108 i smanjio prednost Trail Blazersa u play-off seriji na 1-2.

Gosti iz Oregona u Chesapeake Energy Areni držali su rezultatski priključak do zadnje četvrtine, kada su se potpuno raspali i utonuli u poraz.

Westbrook je vukao domaću Oklahomu do trijumfa sa 33 poena i 11 skokova. Druga uzdanica Thundera Paul George i dalje “traži sebe” u ovoj seriji, postigao je 22 poena, ali uz očajan šut od 3-16. Kod Portlanda je najefikasniji bio Damian Lillard (32 poena).

Boston je zakoračio u drugi krug play-offa. Uz dobro izdanje Jaylena Browna (23 poena) i Kyriea Irvinga (19 poena, 10 asistencija) Celticsi su slavili u gostima kod Pacersa sa 104:96 i povećali prednost u seriji na 3-0.

Toronto je vratio prednost domaćeg terena “breakom” u Orlandu, 98:93. Ključna je bila serija Raptorsa od 16-0 u trećoj četvrtini, nakon čega više nisu ispuštali vodstvo. Sjajno izdanje je pružio Pascal Siakam (30 poena, 11 skokova).