Oslobođena djeca koja žive na okupiranoj Zapadnoj obali napustila su izraelski vojni zatvor Ofer autobusom koji pripada Međunarodnoj organizaciji Crvenog križa i krenula prema Ramali.
Djeca koja žive u Istočnom AlKudsu/Jerusalemu napustila su zatvor u pratnji izraelske policije kako bi bila predata svojim porodicama.
Oslobađanje treće grupe od 39 palestinskih zatvorenika dogodilo se nakon što je Hamas oslobodio 13 izraelskih talaca, zajedno s trojicom Tajlanđanina i jednim rusko-izraelskim državljanom.
U okviru sporazuma postignutog između Hamasa i Izraela, iz Pojasa Gaze je dosad pušteno 39 izraelskih zatvorenika, a iz izraelskih zatvora pušteno je 117 Palestinaca.
BREAKING: THE BUS OF 39 PALESTINIAN CHILD HOSTAGES ARRIVING TO MEET THEIR FAMILIES pic.twitter.com/bjkIyC9LIb
— Sulaiman Ahmed (@ShaykhSulaiman) November 26, 2023