Stadion “Pod Bijelim Brijegom” je ispunje do posljednjeg mjesta i meč je počeo u sjajnoj atmosferi. Za Zrinjski će ovo biti oproštajna utakmica kada su u pitanju evropska takmičenja u ovoj sezoni jer Plemići imaju samo tri osvojena boda u dosadašnjem dijelu grupne faze.
Gosti iz Birminghama u meč ulaze kao prvoplasirana ekipa grupe, sa 12 bodova.
Domaćin je u ovaj meč ušao u ovom sastavu: Marić, Ćorluka, Radić, Jakovljević, Memija, Zlomislić, Čanađija, Ivančić, Malekinušić, Ćuže, Bilbija, a gosti iz Birminghama su počeli u ovom sastavom: Marschall, Cash, Konsa, Torres, Luiz, Dendoncker, Moreno Zaniolo, Duran, Ramsey, Moreno.
Meč je poćeo prilikom Zaniola, ali je njegov udarac otišao preko gola.
Čanađija je već u 5. minuti zbog oštrog starta dobio žuti karton, na prvi korner domaći su čekali do 9. minute.
Uslijedio je mirniji period igre bez velikih prilika i trajao je sve do 20. minute kada je Cash šutirao, ali je Marić intervenisao.
Posjed lopte je bio na strani gostiju u 30. minuti je procentualno izgledao 24%-76% u koristi gostiju.
Zbog umora ili obnovljene povrede Čanađija je zamijenjen u 34. minuti uz ovacije sa tribina, a na terenu je Tomislav Kiš.
Nastavlja se igrati na sredini terena bez izglednih prilika, viđeno je samo sedam udaraca, od čega samo četiri u okvir gola, sva četiri uputili su gosti, dakle Zrinjski je bez udarca u okvir gola, a igra se 43. minuta.
Mađarski sudija, Balasz Berke je odlučio nadoknaditi tri minute u prvom poluvremenu u kojima nije bilo promjene rezultata i prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 0:0.
U drugom susretu grupe E snage odmjeravaju Legia i AZ Alkmaar, a trenutni rezultat je 1:0 u korist domaće Legie.
UEFA Konferencijska liga, 6. kolo (POLUVRIJEME):
Zrinjski – Aston Villa 0:0