26 C
30.04.2024

Hrvatska slavila protiv Velsa rezultatom 2:1. Vatreni iskoristili poklone protivnika (VIDEO)

Vatreni su maksimalno iskoristili sve poklone koji su im danas omogućili defanzivci Velsa i na kraju su upisali tri boda.

Do vodstva je Hrvatska stigla u 17. minuti. Ivan Perišić je sjajno prošao po lijevoj strani, ubacio je u peterac, a tamo nespretno reaguje Lawrence i pogađa vlastitu mrežu za 1:0.

Kontrolisala je domaća selekcija igru tokom većeg dijela meča. Na odmor su otišli vodstvom od 1:0, da bi na otvaranju drugog postigli i drugi gol.

Ponovo je komičnu reakciju imala odbrana Velsa. Poklonili su gosti loptu Ivanu Perišiću, koji pogađa za 2:0.

Tek u završnici meča Vels je krenuo nešto ofanzivnije. Golom Brooksa u 77. minuti su došli do 2:1 i susret je bio potpuno otvoren.

Vels je krenuo na sve ili ništa, imali su nekoliko dobrih šansi, ali do boda nisu mogli da dođu i ostalo je 2:1.

U susretu grupe H Island je sa 1:0 pobijedio Albaniju. Jedini gol je postigao Gudmundsson i to na fantastičan način, prenosi ss.ba.