11.6 C
05.10.2024

Inter u 96. minuti doživio šok i kiksao na početku nove sezone Serije A

Nova sezona italijanske Serije A počela je uzbudljivom utakmicom i remijem između Genoe i aktuelnog šampiona Intera rezultatom 2:2.

Domaći su poveli u 20. minuti kada je Vogliacco zatresao mrežu nakon velike greške golmana Intera Sommera, ali samo deset minuta kasnije Thuram je poravnao sjajnim golom glavom.

U nastavku se igralo otvoreno s obje strane, a Inter je do preokreta stigao u 85. minuti nakon sjajne akcije poslije koje ja Thuram na asistenciju Frattesija postigao svoj drugo gol za 2:1.

Činilo se da Nerazzurri nose sva tri boda na otvaranju nove sezone, ali u 96. minuti doživjeli su šok. Bisseck je neoprezno igrao rukom u svom kaznenom prostiru, a sudija Feliciani je pokazao na penal.

Messias je slabo šutirao s bijele tačke i Sommer ga je pročitao, ali imao je sreću da mu se lopta odbije i iz drugog pokušaja pogodio je nebranjeni dio mreže za konačnih 2:2.

U istom terminu igrali su Parma i Fioretnina, a na kraju je bilo 1:1.