10 C
06.10.2024

Težak poraz Zrinjskog od Vitorije za evropski oproštaj

Nije Zrinjski uspio stići do gola, pa se tako oprostio od evropskih takmičenja za ovu sezonu.

Fudbaleri mostarskog Zrinjskog poraženi su i u revanš susretu play-offa Konferencijske lige od portugalske Vitorije Guimaraes. Rezultat na stadionu “Pod Bijelim brijegom” glasio je 0:4 za goste.

Ušao je Zrinjski u sjajnoj atmosferi i predvođen prepunim stadionom u ovaj meč, ali se igra Plemića raspala u finišu prvog dijela.

Najprije je u 32. minuti dosuđen penal za Vitoriju. Barišić je nespretno reagovao, a sudija nakon pregledavanja VAR snimke pokazao na bijelu tačku. Dosta diskutabilno, ali je siguran sa bijele tačke bio Manu.

U 42. minuti još jedna loša reakcija Barišića. Ovoga puta Mangas uposlio Santosa, a ovaj matirao Marića.

U listu strijelaca se u 4. minuti nadoknade prvog dijela upisao i Nelson Oliveira. Još jedna lošta reakcija kapitena domaćeg tima, a ovoga puta Cesar u ulozi asistenta, a Oliveira strijelac.

Napravio je Ivanković trostruku izmjenu na poluvremenu. U svlačionici je ostavio Kiša, Barišića i Mlinara, ali nije to mnogo pomoglo viceprvaku Bosne i Hercegovine.

Vitorija je do četvrtog gola stigla u 71. minuti. Santos je ovoga puta bio asistent, a rezervista Gustavo strijelac.