12 C
18.10.2024

“Zmajevi” dobro počeli, pa stali: Mađarska nosi puni plijen iz Zenice

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je u Zenici od selekcije Mađarske u 4. kolu Lige nacija rezultatom 0:2.

Bio je ovo ključni meč “Zmajeva“ za opstanak u elitnoj diviziji jer im do kraja preostaju dueli protiv Njemačke (Frajburg) i Nizozemske narednog mjeseca.

Naš tim je dobro otvorio utakmicu, odmah zaprijetio preko Jusufa Gazibegovića, poslije odlične akcije u šansi je bio i Benjamin Tahirović u 14. minuti, ali nakon uvodnih 15-ak minuta bh. selekcije, Mađari su preuzeli inicijativu.

Vasilj je bio na visini zadatka, a onda su Mađari u 39. izigrali našu odbranu, a kapiten Dominik Soboslaj je pogodio za 0:1.

Isti igrač je početkom drugog poluvremena iskoristio penal koji je skrivio Nail Omerović. U nastavku je naša selekcija prijetila, tražila gol koji bi je vratio u život.

Prijetio je Edin Džeko, ali je raspoložen bio golman Dibuš. BiH je sada na dnu tabele s jednim bodom, dok Mađarska ima pet.