11.6 C
17.10.2024

U konkurenciji 109 država, bh. karatisti zauzeli petnaesto mjesto na 13. Svjetskom prvenstvu u Veneciji!

Dvije srebrene i jedna bronzana medalja, te niz drugih zapaženih uspjeha!
Nažalost, našu zemlju i svijet potresaju teške vijesti. U moru manje lijepih, donosimo i vijest o medaljama – sport je nerijetko tema koja nas obraduje i našoj zemlji donese sjajne trofeje.

Danas je Karate savez Bosne i Hercegovine predstavio izuzetne sportske rezultate koji su ostvareni na 13. Svjetskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore U21 u karateu koje je održano u Veneciji, od 9. do 13. oktobra 2024. godine.

Bosnu i Hercegovinu je predstavljalo 38 takmičara. U konkurenciji od 109 država i oko dvije hiljade učesnika, naša reprezentacija je osvojila dvije srebrene i jednu bronzanu medalju. Bilo je još zapaženih rezultata. U konačnici, zauzeli smo petnaesto mjesto.