Nastavak protesta zaposlenika KCUS-a: Zatvorit će glavnu kapiju

- Advertisement -

Na današnjoj konferenciji za novinare u Sarajevu, predsjednik Sindikata radnika u zdravstvu Kantona Sarajevo Senad Sadiković, najavio je nove proteste ispred Kliničkog centra u Sarajevu.

Iznio je podatak kako u KCUS-u trenutno postoji 2.000 tužbi po kojima uprava ne radi ništa te je najavio nove proteste 20. novembra kada će, kako je poručio, zatvoriti glavnu kapiju na ovoj ustanovi.

- OGLAS -

Traži se imenovanje stalnog direktora i stalnog upravnog odbora te primjenjivanje pravilnika i kolektivnog ugovora KCUS-a u potpunosti, kao i izvršenje inspekcijskog nadzora kojem je poslana urgencija.

- OGLAS -

“U ponedjeljak donosimo odluku gdje ćemo pokrenuti tužbu protiv Federalnog ministarstva zdravstva i Ministarstva zdravstva KS da se riješe pitanja KCUS-a” – poručio je on.

Podsjetimo da su predstavnici ove zdravstvene ustanove nedavno na konferenciji za novinare iznijeli podatak da je KCUS u minusu šest miliona KM za devet mjeseci.

Sindikat radnika u zdravstvu KS je zatim podnio inicijativu prema nadzornim tijelima za nadzor nad radom i finansijskim poslovanjem ove zdravstvene ustanove.

Protesti ispred ove ustanove su održani prije nekoliko dana uz iste zahtjeve, ali još se niko iz vlasti nije očitovao.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA