12 C
Sarajevo
25.02.2025

Petrović “udario” na Dodika uoči izricanja presude: “Tebi helikopter, a narodu kaldrma. Tebi vila, a narodu socijala”

Gradonačelnik Bijeljine, Ljubiša Petrović, pozvao je predsjednika RS, Milorada Dodika, da odstupi s vlasti.

Gradonačelnik Bijeljine, Ljubiša Petrović, pozvao je predsjednika RS, Milorada Dodika, da odstupi s vlasti.

“Te 1998. godine, Milorad Dodik je upravo u našoj Bijeljini uz pomoć stranaca došao na vlast i od tada nikada više s vlasti otišao nije, ali mu ni Bijeljina nikada takav zločin prema svom narodu nije oprostila, te mu je upravo Bijeljina i ostala nedosanjani san!

Predstavnicima srpskog naroda ispred Srpske demokratske stranke je učinjena velika nepravda. Mile je sa svojim stranim učiteljima, kao krvni neprijatelj svog naroda, došao na vlast gazeći preko svih i bez ikakvog obzira prema bilo kome!

- OGLAS -

Tada institucija predsjednika RS nije vrijedila, a danas vrijedi… danas kada je njegova fotelja u pitanju!? I poslije 27 godina na vlasti, malo mu je. Nema sitosti; grčevito drži svoju fotelju i ne daje je nikome. O ostavci ni ne pomišlja, jer i kako bi kada je već izjavio da je upravo on nacionalno blago ove napaćene zemlje”, napisao je Petrović.

“Možda je vrijeme da za ovih 27 godina po prvi put uradi nešto pametno”

- Advertisement -

“Šta je rezultat njegove skoro tridesetogodišnje vladavine:

❌ Manje od milion Srba u siromašnijem entitetu najsiromašnije zemlje u Evropi.
❌ Više otjeranih Srba po bijelom svijetu no pobijenih za vrijeme rata.
❌ Na stotine uništenih i zatvorenih državnih firmi, ali cvjetanje i otvaranje kockarnica i benzinskih stanica.
❌ Utišavanje akademske zajednice i boraca visoko podignutim srednjim prstom, psovkama, vrijeđanjem i vikom.

❌Višemilionska zaduženost koju ni deseto koljeno RS vratiti neće.

Kao nagradu za svoj predan rad, za sebe je osigurao helikopter, a narodu kaldrmu. Za sebe vile po svijetu, a narodu socijalnu pomoć. Za sebe luksuz, a narodu bijedu! Njega da branimo?”, zapitao se Petrović.

Podsjetimo, sutra se očekuje izricanje prvostepena presuda Miloradu Dodiku na Sudu BiH. U slučaju da bude okrivljen, Dodik je najavio niz kontramjera koje podrazumijevaju secesionizam, pa čak i konfederaciju sa Srbijom.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA