14 C
Sarajevo
16.04.2025

Zeljković nakon izbora: Podrška znači puno u turbulentnim vremenima

Predsjednik Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine Vico Zeljković dobio je podršku delegata na Generalnoj skupštini u Neumu, te tako obnovio mandat na nove četiri godine.

Zahvalan je na jednoglasnoj podršci koju je dobio, te je najavio fokus za naredni period:

“Hvala na povjerenju i jednoglasnoj podršci koja puno znači u današnjem teškom i turbulentnom vremenu. Ovo pokazuje fudbalsko jedinstvo koje će olakšati fudbalske procese i poslove koji su ispred nas. Čestitam svim članovima Izvršnog odbora, prvom dopredsjedniku Ivanu Beusu, kao i drugom Irfanu Duriću. Posebna zahvalnost i Murisu Jabandžiću koji je pokazao veliku kooperativnost i u budućnosti će učestvovati najuže oko kadrovske politike Federalnog saveza i procesa koji nas očekuju. Statut moramo da poštujemo, zato je ovo malo potrajalo. Ovo je čast, ali i obaveza da se nastave infrastrukturni procesi i da se diže kvalitet lige. Dobro je krenula i reprezentacija, nadam se da će uspjeti plasirati se na Svjetsko prvenstvo, pokušat ćemo do kraja. Svim drugim reprezentativnim selekcijama želimo uspjeh, tu smo da obezbijedimo najbolje uslove. Idemo s izgradnjom terena s vještačkom travom, imamo drugih planova i oko kampa, bit će i stadion gdje će igrati reprezentacija u fokusu.”

- OGLAS -

Potpredsjednici Saveza ostaju Irfan Durić i Ivan Beus, tako da u vrhu upravljačke strukture od tri pozicije nije bilo nikakve promjene.

Prije predsjednika i potpredsjednika je izabran i Izvršni odbor koji je pretrpio nekoliko promjena.

- Advertisement -

U IO N/FS BiH za naredne četiri godine ušli su: Vico Zeljković, Ivan Beus, Irfan Durić, Muris Jabandžić, Midhat Sarajčić, Elmir Šećerbegović, Muhidin Raščić, Ivo Ivkić, Ivan Perić, Dario Knezović, Milorad Lale, Miloš Brkić, Radika Marić, Goran Velaula. Kanton Sarajevo će naknadno dati svog člana za Izvršni odbor.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA