36 C
Sarajevo
03.07.2025

Kenan Kamenjaš novi košarkaš Dubaija

Kenan Kamenjaš novi je košarkaš Dubaija, saznaje N1 iz dobro obaviještenih izvora.

Kako se saznaje, bosanskohercegovački centar obavio je ljekarske preglede i potpisao ugovor (2+1) na dvije godine, uz mogućnost produženja na još jednu.

Njegov angažman za treću godinu u Dubaiju, zavisit će od učinka u klubu iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.

- OGLAS -

Još uvijek nema finansijskih detalja o ugovoru Kamenjaša i Dubaiju, ali zasigurno da će zarađivati dosad najviše u karijeri.

Dubai će igrati ABA ligu i Euroligu naredne sezone, a pretpostavlja se da će Kamenjaš mnogo više minuta dobijati u regionalnom takmičenju, ali svakako tražiti i svoje prilike na mečevima najjačeg košarkaškog takmičenja Evrope.

- Advertisement -

Košarkaš rođen u Varešu, u prethodnoj sezoni ABA lige, bilježio je 11,8 poena po meču, 7,4 skokova i 1,9 asistenciju.

Na parketu je provodio više od 22 minute po meču i stigao je do finala ABA lige, gdje je njegova Budućnost poražena od Partizana.

Kamenjaš ima 25 godina, visok je 207 centimetara, a u karijeri je dosad nastupao za Spars Sarajevo, Studentski Centar i Budućnost Voli.

Kameni je tri sezone bio u najboljim petorkama ABA lige, a također tri godine se istakao kao najbolji skakač najjačeg regionalnog takmičenja.

Osvajao je titule prvaka i Kupa Crne Gore, ali i Kupa Bosne i Hercegovine. Pore toga ima i trofej ABA Superkupa.

Pored toga bio je MVP i najbolji skakač ABA 2 lige.

Uspješno nastupa i za reprezentaciju Bosne i Hercegovine, sa kojom će nastupati na predstojećem Eurobasketu 2025.

Širi se bh. kolonija u Dubaiju, tako da će se Kamenjaš pridružiti Džananu Musi u pohodu na nove titule.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA