Bosanskohercegovački atletski as Amel Tuka zauzeo je peto mjesto u B finalu trke na 800 metara na prestižnom mitingu održanom u Madridu.
Nakon što je 13. jula u Italiji zabilježio najbolji rezultat u posljednje četiri godine (1:44.91), Tuka u Španiji nije uspio ponoviti formu – dionicu je prešao za 1:47.73.
Najbrži u B finalu bio je Belgijanac Eliott Crestan s vremenom 1:43.79, dok su drugo i treće mjesto pripala domaćem takmičaru Pablu Sanchezu Valladaresu (1:44.46) i Britancu Alexu Bootterillu (1:44.82).
A finalna trka okupila je 12 trenutno najbolje rangiranih srednjeprugaša. Trijumfovao je Alžirac Djamel Sedjati s odličnih 1:43.53, ispred Španca Mariana Garcije (1:43.62) i Francuza Yanisa Mezianea (1:43.82).
Iako rezultat iz Madrida nije na nivou njegove posljednje trke u Italiji, Tuka i dalje pokazuje da se polako vraća u formu, te ostaje jedan od najvažnijih atletičara Bosne i Hercegovine uoči završnih priprema za naredne izazove.