Legendarni teniser Rafael Nadal odlučio je investirati u sektor hotela, šireći svoje poslovne aktivnosti izvan teniskih terena.
Pored vlastite teniske akademije i brenda odjeće, Nadal planira izgraditi sedam luksuznih hotela u Argentini, što će ga koštati 200 miliona dolara.
Argentinski sekretar za turizam, Daniel Scioli, potvrdio je ovu investiciju: “Bivši svjetski broj jedan učestvovat će u višemilionskom projektu izgradnje sedam luksuznih hotela na popularnim turističkim destinacijama u našoj zemlji.”
Hotelski lanci pod imenom Manacor biće smješteni u Barilocheu, El Calafateu, Iguazuu, Mendi, Posadasu, Salti i Ushuaiji. Prvi hotel očekuje se u El Calafateu, s planiranom završetkom do 2026. godine.