24 C
Sarajevo
25.08.2025

Izraelski udari na Sanu: Poginulo šest osoba, ranjeno 86

Huti su u petak saopćili da su ispalili balističku raketu prema Izraelu u znak podrške Palestincima u Gazi.

Izraelske snage izvele su udare na jemensku prijestolnicu Sanu u nedjelju, kao odgovor na raketne napade Hutija prema Izraelu. Prema riječima zdravstvenog zvaničnika Hutija, u napadima je poginulo šest osoba, dok je 86 ranjeno.

Ovi udari su posljednji u nizu direktnih sukoba između Izraela i Hutija u Jemenu, koji su povezani sa širenjem sukoba iz rata u Gazi. Izraelska vojska navodi da su mete uključivale vojni kompleks s predsjedničkom palatom, dvije elektrane i skladište goriva.

Portparol Ministarstva zdravstva Hutija potvrdio je konačan bilans: šest mrtvih i 86 povrijeđenih.

- OGLAS -

“Napadi su izvedeni kao odgovor na ponovljene napade terorističkog režima Huta protiv Države Izrael i njenih civila, uključujući ispaljivanje raketa zemlja-zemlja i bespilotnih letjelica prema izraelskoj teritoriji posljednjih dana” – navela je izraelska vojska u saopćenju.

Huti su u petak saopćili da su ispalili balističku raketu prema Izraelu u znak podrške Palestincima u Gazi. Zvaničnik izraelskog ratnog zrakoplovstva dodao je da je raketa najvjerovatnije bila opremljena višestrukim podmunicijama “namijenjenim da eksplodiraju pri udaru”.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA