13 C
Sarajevo
13.09.2025

Detallji istrage akcije „Kavez“: Sedam uhapšenih, pretresi na više lokacija

Radi se o akciji Kodnog naziva Kaveza.

Po nalogu i pod nadzorom postupajućih tužiteljica Tužilaštva Kantona Sarajevo, istražitelji i Specijalna jedinica Uprave policije MUP-a KS u saradnji sa FUP-om, SIPA-om, MUP-ovima USK i HNK, rano jutros započeli su realizaciju akcije kodnog naziva „Kavez“.Kako je potvrđeno iz Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, u toku su pretresi na sedam lokacija na području Kantona Sarajevo, HNK i USK.

Radi se o akciji Kodnog naziva Kaveza.

Raport saznaje da se hapsi sedam osumnjičenih na sedam lokacija. Glavna meta je osnivač grupe Panteri Ahmed Džinović.

- OGLAS -

Sumnjiče se da su zajedničkim djelovanjem počinili krivična djela; nasilničko ponašanje, neovlašteno snimanje, ucjena, ugrožavanje sigurnosti i narušavanje nepovredivosti doma. Istovremeno, istražitelji policijskih agencija tragaju za materijalnim i digitalnim dokazima navodnih snimaka počinjenih na štetu djece. Akcija koja je u toku realizira se uz asistenciju Obavještajno-sigurnosne agencije BiH – saopćeno je iz Tužilaštva

Panteri su nedavno došli u fokus javnosti nakon fizičkog napada na jednog od članova na Ilidži. Povod napada, navodno je inkriminirajući videosnimk u kojem učestvuje, kako su naveli, direktor jedne sarajevske firme.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA