23 C
Sarajevo
14.09.2025

Grčka nakon drame savladala Finsku i osvojila utješnu bronzu na Eurobasketu

Košarkaši Grčke osvojili su bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu nakon što su danas u Rigi pobijedili selekciju Finske rezultatom 92:89.

Grci su od početka utakmice dominirali na obje strane parketa te su nakon prve četvrtine imali devet poena prednosti. U identičnom ritmu igralo se i do odlaska na odmor, a rezultat prvog poluvremena bio je 48:34 za Grčku.

Finska se probudila u drugom poluvremenu kada je uspjelo tek zaustaviti nalete Grčke koja je uoči posljednje četvrtine i dalje imala velikih 13 poena prednosti. A onda se dogodila velika promjena u igri. Finci su potpuno proradili u napadu i ugrozili su pobjedu Grka. Na kraju meča je uslijedila i prava drama, ali snage i vremena za senzacionalni preokret Finaca ipak nije bilo.

- OGLAS -

Najbolji u redovima Grčke bio je Giannis Antetokounmpo s double-double učinkom od 29 poena i 17 skokova, a podršku je imao u Tyleru Dorseyju koji je postigao 20 poena.

Lauri Markkanen je kod Finaca također imao double-double sa 19 poena i 10 skokova, a podršku je imao još samo u Valtonenu koji je postigao također 18 poena.

- Advertisement -

Podsjetimo, utakmica za zlatnu medalju i naslov prvaka Evrope igra se od 20:00 sati, a sastaju se Njemačka i Turska.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA