22 C
Sarajevo
25.09.2025

Ifeti Karić, osumnjičenoj za ubistvo supruga, određen je jednomjesečni pritvor

Ovo je saopćeno iz Kantonalnog suda u Tuzli.

Kantonalni sud u Tuzli, po sudiji za prethodni postupak, u krivičnom predmetu protiv osumnjičene Ifete Karić, zbog postojanja osnovane sumnje da je počinila krivično djelo Ubistvo iz člana 166. stav 2. tačka f) Krivičnog zakona FBiH, odlučujući o prijedlogu Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona, donio je rješenje kojim se osumnjičenoj određuje pritvor u trajanju od mjesec.

Ovo je saopćeno iz Kantonalnog suda u Tuzli.

“Ona je osumnjičena da je dana 21.09.2025.godine u popodnevnim satima, u porodičnoj kući u Donjoj Orahovici, nožem usmrtila supruga S.K. 

- OGLAS -

Sud je utvrdio da je prijedlog za određivanje pritvora opravdan iz razloga propisanih odredbom člana 146. stav 1. tačka c) Zakona o krivičnom postupku FBiH, odnosno zbog postojanja naročitih okolnosti koje ukazuju na opasnost od ponavljanja krivičnog djela”, navodi se u saopćenju.

Iz Tužilaštva TK su ranije kazali da je ona osumnjičena da je suprugu nožem nanijela ubodnu povredu u predjelu stomaka.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA