14 C
Sarajevo
05.10.2025

Predložen pritvor za uhapšene u akciji ‘Ombra’

Osumnjičenima se stavlja na teret da su u proteklom periodu pokušali iznuditi novac od jedne osobe

Postupajuća tužiteljica Tužilaštva KS predložila je Općinskom sudu u Sarajevu određivanje jednomjesečnog pritvora Besimu Zubanu, Ammaru Adroviću, Sabahudinu Muhiću i Mensudu Haliloviću osumnjičenima za krivično djelo pokušaj iznude.

Oni su uhapšeni u akciji “Ombra” na području Kantona Sarajevo i Tuzlanskog kantona, usmjerenu na dokumentovanje osoba osumnjičenih za krivično djelo iznude.

Pritvor im je predložen zbog opasnosti da bi boravkom na slobodi mogli ponoviti krivično djelo. Osumnjičeni Sehad Zeković i jedna maloljetna osoba pušteni su da se brane sa slobode.

- OGLAS -

Osumnjičenima se stavlja na teret da su u proteklom periodu pokušali iznuditi novac od jedne osobe, uz ozbiljne prijetnje po život i imovinu.

Od oštećenog su zahtijevali da im preda 150.000 KM ili da prepiše vlasništvo nad svojom nekretninom.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA