Nogometaši Portugala su sinoć remizirali s Mađarskom u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo rezultatom 2:2, a u ovom susretu se u historiju upisao Cristiano Ronaldo.
Mađarska je povela u 8. minuti pogotkom Attile Szalaija, a Ronaldo je u 22. minuti pogodio za 1:1.
U posljednjim trenucima prvog poluvremena Portugalac je drugi put zatresao mrežu Mađara i postavio novi rekord.
Ronaldo je stigao do 143. gola u dresu Portugala, a 40. kada su u pitanju kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo.
𝐖𝐎𝐑𝐋𝐃 𝐂𝐔𝐏 𝐐𝐔𝐀𝐋𝐈𝐅𝐘𝐈𝐍𝐆 𝐓𝐎𝐏 𝐒𝐂𝐎𝐑𝐄𝐑 𝐎𝐅 𝐀𝐋𝐋 𝐓𝐈𝐌𝐄 🌎🏆
— 433 (@433) October 14, 2025
𝘼𝙉𝙊𝙏𝙃𝙀𝙍 record for Cristiano Ronaldo! 🇵🇹 pic.twitter.com/ZaJnJqzRIc
Na taj način je postao najbolji strijelac u kvalifikacijama za svjetska prvenstva s obzirom na to da je dosadašnji najbolji strijelac bio Gvatemalac Carlos Ruiz koji je bio strijelac 39 puta. Lionel Messi je treći na listi s 36 golova u kvalifikacijama.
Nažalost po Portugal, u 90+1. minuti je Dominik Szoboszlai pogodio za 2:2, te će Portugal za direktan plasman na Svjetsko prvenstvo morati osvojiti barem jedan bod u preostale dvije utakmice protiv Irske i Armenije u novembru.