Dodik uoči apelacije: “U Sarajevu svi nervozni, znam ko vrši pritisak! Ustavni sud BiH inkvizicijski”

"Odluke Ustavnog suda BiH ne mogu da pobjegnu od sećijskog okvira”, rekao je Dodik.
Dodik je rekao da su "odluke Ustavnog suda BiH otpočetka bile političke i da to žele da nastave, jer ne mogu da pobjegnu od sećijskog okvira”.

Ustavni sud Bosne i Hercegovine danas će održati 10. vanrednu sjednicu s jednom tačkom dnevnog reda: apelacija predsjednika SNSD-a, Milorada Dodika.

Početak sjednice zakazan je za 13:00 sati, a javnosti se obratio Milorad Dodik, iznoseći mnoštvo optužbi na račun Ustavnog suda BiH i visokog predstavnika Christiana Schmidta.

Milorad Dodik rekao je da će se “Ustavni sud BiH pretvoriti u politički, inkvizicijski sud ukoliko u vezi s njegovom apelacijom na presudu Suda BiH bude donio odluku protivnu Ustavu”.

- OGLAS -

DETALJNIJE U VIDEOPRILOGU.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA