Barbarez ponosan na ‘Zmajeve’: “Svijet priča o našoj pozitivnoj priči!”

Selektor žali što nismo pobjedom protiv Austrije otišli na svjetsko prvenstvo, ali se nada da će Zmajevi to ostvariti kroz baraž.
- Advertisement -

Selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Sergej Barbarez se obratio javnosti na tradicionalnoj novogodišnjoj konferenciji za medije i sumirao je godinu koja je na izmaku.

“Mi smo u 2025. godini imali najbolji ulazak u kvalifikacije u historiji naše države, u kvalifikacijama smo imali i najmlađeg sa 17 i najstarijeg strijelca sa 39 godina, cijena je skočila polovini reprezentativaca…”, rekao je Barbarez i dodao na šta je najviše ponosan.

“Najviše smo kilometara pretrčali, skoro 900, odnosno u prosjeku 111 kilometara po utakmici. Protiv Rumunije i Austrije smo pretrčali 120 kilometara. Meni je najdraže da su momci željni i voljni, svijet priča o nama i ova je priča pozitivna i svi nam žele sve najbolje”, dodao je Barbarez.

- OGLAS -

“Vrlo sam zadovoljan 2025. godinom u kojoj smo imali šest pobjeda. Imali smo više od 20 debitanata, krenuli smo skoro s nule i taj duh smo okrenuli i pokušali novu, moderniju ideju. Rasli smo iz utakmice u utakmicu i idemo dalje, koliko je bilo rada u 2025., u 2026. će biti još više”, rekao je Barbarez, te dao konkretan primjer obima rada u godini na izmaku.

“Ja sam više od 60 utakmica uživo pogledao, probili smo budžet što se tiče mojih putovanja”, kazao je Barbarez, koji je potom ispričao jednu anegdotu.

- OGLAS -

“Nedavno me u Mostaru sreo jedan čovjek i rekao mi: ‘Hvala ti što se opet nerviramo’, i na to sam veoma ponosan”, rekao je Barbarez.

Selektor žali što nismo pobjedom protiv Austrije otišli na svjetsko prvenstvo, ali se nada da će Zmajevi to ostvariti kroz baraž.

- OGLAS -

“Bili smo kratko pred ciljem, a ja želim u ove dvije utakmice pobijediti i da čitavoj državi podarimo osmijehe”, istakao je Barbarez.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA