Policijski službenici Policijske uprave Banja Luka uhapsili su danas tri osobe zbog sumnje da su počinile teška krivična djela, među kojima je i pokušaj ubistva.
Kako je saopćeno iz policije, uhapšen je S. U. iz Banje Luke zbog postojanja osnova sumnje da je počinio krivično djelo “Ubistvo u pokušaju”. Također su uhapšeni D. M. iz Banje Luke i D. K. iz Republike Srbije, koji se sumnjiče za krivično djelo “Teška tjelesna povreda”.
“Nadležnoj policijskoj stanici je 27. januara, oko 00.35 sati, prijavljeno da je u Banjoj Luci došlo do međusobne tučnjave između više osoba, tokom koje je S. U. ispalio više hitaca iz vatrenog oružja u pravcu D. M. i D. K”, navedeno je u saopćenju MUP-a RS.
Na mjestu događaja obavljen je uviđaj, a S. U. je ukazana ljekarska pomoć na Univerzitetsko-kliničkom centru RS.
O svemu je obaviješten dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Banja Luka, koji je naložio da se osumnjičeni, nakon završene kriminalističke obrade, uz izvještaj o počinjenim krivičnim djelima “Ubistvo u pokušaju” i “Teška tjelesna povreda”, sprovedu u Okružno javno tužilaštvo Banja Luka.