„Milorad Dodik sa Anom Trišić Babić odletio je u Izrael, da ponovo od braće Jevreja traži pomoć i zaštitu, plaćajući po tradiciji „lobiranje“ našim narodnim novcima iz budžeta, a pitanje je u kom svojstvu se danas sastao sa Isakom Hercegom, predsjednikom Izraela!? Da li je u Izrael otišao kao predsjednik SNSD-a ili se predstavlja kao gazda RS-a, koji može raditi šta hoće, a marionetu Anu je poveo kao prevodioca da bi pokazao moć i kontrolu nad cijelim trulim sistemom koji je uspostavio“, upitao je Vukanović.
Radovan Kovačević napisao je na svom nalogu na društvenoj mreži X kako činjenica da se Hercog Dodiku obratio sa “moj dragi prijatelju i prijatelju Države Izrael”, uz opasku da Izrael nikada ne zaboravlja svoje prijatelje, govori sasvim dovoljno.
„Rijetko ko u svijetu ovako duboko i iskreno razumije i spreman je na svakom planu pomoći RS-u kao Izrael, o čemu svakako svjedoči i program ove posjete na najvišem mogućem nivou“, naveo je Kovačević.