Počeo novi protest u Sarajevu: “Bando napolje, ruke su vam krvave…”

Građani nose transparente: "Ako nas sve poubijate, od koga ćete krasti?" "Oktobar u februaru. Bando napolje, ruke su vam krvave... Sarajevo. Jablanica. Tuzla"
- Advertisement -

Građani Sarajeva i drugih gradova okupljaju se danas ispred Zemaljskog muzeja u Sarajevu tražeći odgovornost za tragediju koja se dogodila kada je tramvaj iskočio iz šina, prilikom čega je mladić poginuo, a četvero je povrijeđeno.

Neformalna grupa građana “Reci dosta” pozvala je sve građane Sarajeva na miran protest.

U stravičnoj nesreći u Sarajevu poginuo je Erdoan Morankić, dok je djevojka (17) zadobila teške povrede i amputirana joj je noga. Djevojka je i dalje u kritičnom zdravstvenom stanju.

- OGLAS -

Građani su na ulice izašli s transparentima i saobraćaj je obustavljen.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA