Izraelski napad srušio posljednji most koji je povezivao jug Libana s ostatkom zemlje

Uništen most Qasmiyeh; prekinuta ključna veza između Tira i Sidona.
- Advertisement -

Posljednji most koji je povezivao južni Liban s ostatkom zemlje srušen je u izraelskom napadu, potvrdio je visoki libanski sigurnosni zvaničnik za novinsku agenciju Reuters.

Prema njegovim riječima, most je „smrskan“, a pretrpljena šteta je nepopravljiva, piše Reuters.

Uništen je ključni most Qasmiyeh, koji je bio posljednji prijelaz između južnog Libana i ostatka zemlje, čime je prekinuta veza između područja Tira i grada Sidona.

- OGLAS -

Libanska nacionalna novinska agencija saopćila je da su borbeni avioni izveli dva uzastopna napada i potpuno uništili most. Napadima je, kako se dodaje, prethodio udar dronom izveden ranije istog dana u blizini mosta.

Most Qasmiyeh bio je jedan od najstrateškijih prijelaza na jugu Libana, povezujući zapadni, središnji i istočni sektor te je služio kao ključna ruta za prijevoz ljudi, vozila i robe. U ranijim izraelskim zračnim napadima već je bio oštećen.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA