Stjepan Mesić ŽESTOKO: “Treći entitet i OTCJEPLJENJE RS znače RAT u BiH! Dodik i Čović RAZBIJAČI Bosne”

Bivši predsjednik Hrvatske bez zadrške o OHR-u i političkim pritiscima, Dodiku, Čoviću, trećem entitetu i evropskoj budućnosti Bosne i Hercegovine: „Nije dobro da se BiH suflira i da se nude rješenja koja već nisu mogla proći! Dosta je!“
STJEPAN MESIĆ BRUTALAN: "Ne razgovaram s razbijačima BiH: Dodikom i Čovićem! Nema trećeg entiteta ni otcjepljenja RS-a!" U EKSKLUZIVNOM razgovoru, Mesić poručuje da građani BiH sami trebaju odlučivati o svojoj sudbini, upozorava na opasnosti, prekrajanja države i tvrdi da Dodik više nema autoritet koji je nekada imao.
- Advertisement -

Na početku ekskluzivnog razgovora za FACE TV, Mesić je otkrio kako se osjeća svaki put kada dođe u Bosnu i Hercegovinu, poručivši da se ovdje uvijek osjeća dobro jer ga za BiH vežu dugogodišnja prijateljstva. Potom je govorio o pritiscima na Bosnu i Hercegovinu, ulozi OHR-a, Miloradu Dodiku, Draganu Čoviću, trećem entitetu i evropskoj budućnosti države, uputivši niz direktnih i oštrih poruka.

Salihović: „Bosanci i Hercegovci osjećaju se neizvjesno, strahuju za budućnost BiH. Schmidt je morao podnijeti ostavku. Šta mislite o tom njegovom potezu i pritisku Amerike?“

Mesić: „Nije dobro kad se vrši pritisak koji bude neprincipijelan!“

- OGLAS -

Salihović: „Za koga nije dobro?“

Mesić: „Za BiH! Smatram da je BiH kulturna zemlja s dugom tradicijom i dobro razvijenom infrastrukturom! Zemlja koja ima svoju historiju, ali i zemlja koja je poznata po tome da se uvijek borila za svoja prava, za prava svojih građana! To se najbolje vidi kroz institucije BiH! Ima onih koji misle da se sa strane mogu vršiti neki pritisci i da će to onda biti bolje za građane BiH! Ne! Bit će najbolje kada građani BiH sami odlučuju o svojoj sudbini! OHR je pomogao BiH u najtežim momentima!“

- OGLAS -

Salihović: „Ko bi mogao biti imenovan za visokog predstavnika?“

Mesić: „Nisam siguran! Schmidta sam uvažavao. U datim trenucima donosio je dobre odluke! Razbijači BiH su Milorad Dodik i Dragan Čović!“

- OGLAS -

Salihović: „Plašite li se da bi oni mogli razbiti BiH?“

Mesić: „Oni to žele! Žive za to! Napravili su veliki kapital, ali ne mogu uspjeti! Vole se njih dvojica, ali na račun BiH! Dodikovi pipci su veliki, ali glavni udarac bio je odlazak s funkcije!“

Salihović: „Vjerujete li da jedan Milorad Dodik može napraviti dogovor s Amerikom?“

Mesić: „Bilo je miješanja karata, ali ništa se neće napraviti bez BiH! Može Dodik napraviti još koji potez, ali onaj utjecaj koji je oteo više neće imati! Nikada više neće imati autoritet koji je nametnuo!“

Salihović: „Šta mislite o trećem entitetu u BiH?“

Mesić: „Formiranje trećeg entiteta bila bi velika pogreška! To bi vodilo u novu, mutnu situaciju za BiH! Taj entitet ne može biti kompaktan! To je cijeli jedan prostor BiH koji bi se izmrvio, koji bi bio unosan jedino za birokratiju i postavljanje političara koji bi na tome gradili kapital!“

Salihović: „Kome bi najviše odgovarao treći entitet?“

Mesić: „Nikome!“

Salihović: „Draganu Čoviću?“

Mesić: „Njemu bi odgovaralo; to mu produžava politički život! Treći entitet bio bi ulaz u politiku razbijanja BiH! To bi bila velika opasnost! BiH, kakva god bila, pomalo funkcioniše!“

Salihović: „Šta biste Vi uradili da imate neku funkciju u BiH?“

Mesić: „Smatram da najviše mogu pridonijeti građani BiH! Ovi sa strane koji pomažu BiH guraju teme koje su pogrešne za BiH! Ako se stare teme postavljaju kao nešto novo, recimo prijedlozi za treći entitet, pa koliko je krvi proliveno zbog Herceg-Bosne, da li to neko još želi?! Nepotrebno! Do te krvi neće doći ako se institucije puste na miru!“

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA