Tebas podržao odluku UEFA: Godinama pozivamo da se preduzmu koraci protiv Cityja i PSG-a

Predsjednik španske La Lige Javier Tebas je izjavio da podržava odluku UEFA-e kojom je Manchester City izbačen iz Lige prvaka i ostalih UEFA-inih takmičenja za naredne dvije sezone, javlja Anadolu Agency (AA).

Tebas je na svom Twitter profilu napisao da je primjena pravila finansijskog fair-playa izuzetno važna za nogomet.

“UEFA je konačno poduzela odlučnu akciju. Primjena pravila finansijskog fair-playa i kažnjavanje zbog njegovog kršenja od ključnog je značaja za nogomet. Već godinama pozivamo da se preduzmu odgovarajući koraci protiv Manchester Cityja i PSG-a. Bolje ikada, nego nikada”, naveo je Tebas.

- OGLAS -

UEFA je kaznila City zbog kršenja pravila finansijskog fair-playa izbacivanjem iz svih evropskih takmičenja u naredne dvije sezone. Građani su najavili žalbu Međunarodnom sudu za sportsku arbitražu.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA