Premijer Kosova Albin Kurti primo je čestitku od predsjednika Turske Recepa Tayyipa Erdogana, koji je izrazio uvjerenje da će se saradnja između dve zemlje produbiti i da će Turska podržavati kosovski narod u svim oblastima, prenosi AA.
Predsjednik Erdogan je premijeru Kurtiju u svoje i u ime naroda Turske čestitao formiranje Vlade nakon parlamentarnih izbora održanih 6. oktobra 2019. na Kosovu.
“Potpuno vjerujem da ćemo s vašim dragocenim iskustvom i naporima u narednom periodu dodatno razvijati saradnju između naših zemalja. Turska će i dalje podržavati narod Kosova u svim oblastima. Koristeći ovu priliku, ponavljam svoje najbolje želje za vaše zdravlje i sreću, te i blagostanje i prosperitet prijateljskog i bratskog naroda na Kosovu”, poručio je turski predsjednik, saopšteno je iz Vlade Kosova.
Nova Vlada Kosova, koju predvodi Albin Kurti, lider Pokreta Samoopredeljenje, izabrana je 3. februara ove godine.