Konaković bez milosti prema Dodiku: „Folirant kakav dosad nije viđen, luzer i totalni gubitnik!“

"Dodik je maltretirao zastupnike, zamarao ljude, medije, da 'neće nikad na izbore', i 'neće nikad ovo', i 'neće raditi Tužilaštvo', i 'neće raditi SIPA', i granice, i šta sve ne... i jučer, kao da se ništa nije desilo... opet se prvi prijavi na izbore", konstatovao je Konaković.
"Za nas je bilo veoma važno da naši strateški partneri dobro znaju šta se u BiH dešava, da su svi jednoglasno podržali teritorijalni integritet, ustavni poredak i rad državnih institucija BiH. Svjesni su najdublje krize koju je prouzrokovao bivši predsjednik RS, Milorad Dodik. Njegove najave i prijetnje referendumima su ozbiljno shvaćene", rekao je Konaković.
- Advertisement -

Elmedin Konaković, državni ministar vanjskih poslova, organizirao je konferenciju za medije na kojoj je sumirao događaje koji su se zbili tokom pet dana u New Yorku, koliko su učestvovali na brojnim eventima, formalnim i neformalnim, tokom osamdesetog, jubilarnog, zasjedanja Generalne skupštine Ujedinjenih naroda.

DETALJNIJE U VIDEOPRILOGU.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA