Ševkušić: „Pamtim smo lijepe dane! Nikad ne prihvatam ulogu žrtve! I ono što je bilo ružno, danas je od mene napravilo ženu kakva jesam! Imam mnogo stvari koje sam sama dizajnirala! Ideja za kozmetiku se rodila kada sam shvatila da ono što više volim od tog dizajna je kozmetika! Imati vlastiti brend tada je bilo nedostižno, ali ja nisam osoba koja odustaje! Bilo je teško odreći se posla u struci! Odrasla sam u tradicionalnoj porodici koja nalaže da se školujemo i državna služba! Iskačem iz kalupa prosječne žene iz BiH! Želim to dokazati kroz svoj brend! Savršeno dobro mogu da vodim kabinet, a kako ću se snaći u privatnom biznisu ostaje da vidimo! Donirala sam kosu djeci oboljeloj od raka! Kosa mi je bila zaštitni znak! Imala sam potrebu da doniram dio sebe! Tako sam započela priču! Misija je da sve ima dublji smisao! Izdvajamo procenat u humanitarne svrhe! 5% na onkološke pacijente i 5% za žene koje su preživjele nasilje! To zaokružuje priču i dobija smisao! Sve to negdje ima svoju priču i povezano je sa mojim životom! Spremam konferenciju „Ona ne ćuti“, to je projekat koji postoji u Srbiji, potrudila sam se da je dovedem u BiH! Jedini smo luksuzni domaći brend! Inspirisani smo Francuskom i njihovim stilom! Pokušat ćemo da dokažemo da se iz jedne male BiH može napraviti luksuzni brend, koji će jednog dana, nadam se, imati svjetske razmjere! Otvaramo pregovore za tržište Grčke i pregovore za Austriju! Nemam limit kada je u pitanju ulazak na tržište! Imamo mnogo planova! Očekujte nešto interesantno u narednom periodu! Želim napraviti velike stvari! Borim se protiv predrasuda da žena ne može sama nešto napraviti! Želim dokazati da žena može samostalno napraviti biznis! Partneru sam rekla da se neće miješati u moj biznis! Pravi muškarci žele uspješnu ženu pored sebe!
Marina Ševkušić: “Džejla Ramović – sarađivat ću s njom! Dokazat ću to brendom! Iskačem iz kalupa!”
„Donirala sam kosu djeci oboljeloj od raka! Kosa mi je bila zaštitni znak! Imala sam potrebu da doniram dio sebe! Tako sam započela priču sa brendom! Misija je da sve ima dublji smisao! Izdvajamo procenat u humanitarne svrhe! 5% na onkološke pacijente i 5% za žene koje su preživjele nasilje! To zaokružuje priču i dobija smisao! Sve to negdje ima svoju priču i povezano je sa mojim životom!“ ističe Marina Ševkušić, vlasnica luksuznog brenda Maison de MS.
Marina Ševkušić je magistrica diplomatije i uspješna preduzetnica iz Banja Luke. Svoju profesionalnu karijeru gradila je kroz institucije Bosne i Hercegovine, gdje je radila u Kabinetu ministra vanjskih poslova, a potom obavljala dužnost savjetnice ministra za ljudska prava i izbjeglice Bosne i Hercegovine. Tokom svoje karijere stekla je značajno iskustvo u oblasti međunarodnih odnosa, javnih politika, komunikacija i razvoja projekata, sarađujući sa domaćim i međunarodnim institucijama. Prepoznata je po svom angažmanu na društveno odgovornim inicijativama, kao i po povezivanju javnog i privatnog sektora kroz različite projekte. Danas je osnivačica i direktorica kozmetičkog brenda Maison de MS, koji je razvila s vizijom da spoji vrhunski kvalitet, eleganciju i društvenu odgovornost.