25 C
18.05.2024

Arsenal ne popušta pod pritiskom: Utakmicu obilježila sumnjiva sudijska odluka

Fudbaleri Arsenala pobijedili su rezultatom 3:0 Bornmut u 36. kolu Premijeršipa, te tako ponovo povećali prednost nad Mančester sitijem u borbi za titulu prvaka.

Saka je doveo “Topnike” u prednost na samom kraju prvog poluvremena, ali u centar pažnje je dospio sudija Dejvid Kut (David Coote). On je dosudio jako sumnjiv penal nad Havercom (Havertz), koji je nedugo nakon toga Saka pretvorio u gol.

Povisio je belgijski ofanzivac Leandro Trosar (Trossard) u 70. minuti, te je usljed silne dominacije bilo sasvim sigurno da će Arsenal upisati nova tri boda.

Konačan rezultat postavio je Deklan Rajs (Declan Rice) u sedmoj minuti sudijske nadoknade.

Arsenal sada ima 83 boda, što je za četiri više od Mančester sitija, ali “Građani” imaju dvije utakmice manje, te oni ustvari sve drže u svojim rukama i ukoliko ostvare sve pobjede do kraja sezone, odbranit će titulu.