17.7 C
20.09.2024

Derbi sezone: Liverpool doživio prvi poraz protiv Manchester Cityja (VIDEO)

Utakmica koja se sa posebnom pažnjom čekala u engleskom Premiershipu odigrana je večeras.

Lider na tabeli Liverpool gostovao je kod Manchester Citya, a u sjajnoj utakmici Građani su slavili sa 2:1.

Susret su bolje otvorili Redsi. U 20. minuti Laporte je pokušao izbiti loptu, pogodio je svog golmana Edersona svi su mislili da je lopta prešla liniju, ali je gol-tehnologija pokazala da lopta nije cijelim obimom prešla gol-liniju.

City u vodstvo dolazi u 40. minuti. Bernardo Silva je asistirao, a Kun Aguero je pogodio. To je bio rezultat prvog poluvremena.

U 64. minuti Redsi dolaze do izjednačenja. Robertson je asistirao, a Firmino pogađa za 1:1.

Konačnih 2:1 postavio je Leroy Sane, nakon asistencije Raheema Sterlinga u 72. minuti.

Liverpool je i dalje lider sa 54 boda, dok je Manchester City na drugoj poziciji sa četiri boda manje.