La Repubblica: Massimiliano Allegri je morao otići iz Juventusa zbog Cristiana Ronalda

- Advertisement -

Massimiliano Allegri je još 2019. sugerirao gazdi Juventusa Andrei Agnelliju da proda Cristiana Ronalda, a nakon toga morao je otići sa klupe Stare dame, piše La Repubblica.

Allegri je tada imao viziju koja se nije poklapala s Agnellijevom, tako da je gazda Stare dame na njegovo mjesto doveo Maurizija Sarrija iz Chelseaja.

- OGLAS -

“Riješite se Ronalda, on blokira razvoj ekipe i kluba”, savjetovao je Allegri tada čelnike Juventusa.

- OGLAS -

Agnelli tada nije poslušao Allegrija, koji se nakon toga oprostio od kluba, a ovaj italijanski stručnjak u posljednje vrijeme se spominjao kao Juventusov spasitelj u slučaju da Andra Pirlo dobije otkaz.

Tada je Allegri otišao nakon pet uzastopnih naslova prvaka Italije, a poslije njega Sarri je osvojio Scudetto te dobio otkaz za godinu dana.

(SCS)

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA