23 C
02.09.2024

Minimalna pobjeda Zrinjskog protiv Željezničara u Mostaru

Fudbaleri Zrinjskog savladali su Željezničar u prijateljskom meču 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Toni Šunjić.

Željezničar: Muftić – Galić, Cavnić, Karamarko, Marković – Karjašević, Al Jaber – Cvetoski, Hiroš, Boljević – Krpić. Još su igrali: Vukoja, Karić, Odinaka, Đorić, Laušević, Al Saleh, Abdulahović, Zubanović, Mahmić, Drina, Šabić.

Zrinjski: Marić – Ćorluka, Šunjić, Barišić, Tičinović – Ivančić, Savić – Malekinušić, Kiš, Ćuže – Mulahusejnović. Još su igrali: Memija, Jakovljević, Karačić, Mlinar, Posavec, Sabljić, Ramić, Prskalo.

Mario Ćuže imao je prvu priliku nakon pet minuta, ali Vedad Muftić je intervenisao. Nastavili su Plemići sa napadima, a požrtvovanost Galića i Muftića spasial je Željezničar.

Zrinjski je postigao pobjednosni gol u 18. minuti. Poslije ubačaja sa strane, najviši u skoku je bio nekadašnji bh. reprezentativac i pogodio mrežu gostiju iz Sarajeva.

Za ekipu Zrinjskog ovo je bila posljednja provjera pred evropske utakmice, dok Plave očekuje još dio priprema i nekoliko utakmica.