3 C
22.10.2024

Roma se pobjedom vratila među prve četiri ekipe Serije A, Džeko se radovao na tribinama

U prvoj današnjoj utakmici 26. kola italijanske Serije A, Roma je na svom Olimpicu savladala Genou s minimalnih 1:0.

Gol odluke postignut je u 24. minutu meča, kada je na asistenciju Pellegrinija iz kornera, mrežu golmana Marchettija zatresao defanzivac Rome Gianluca Mancini.

Tri minuta kasnije, Pedro je mogao da duplira prednost, ali tada je Marchetti bio na visini zadatka.

U nastavku bez mnogo uzbuđenja, Roma je pretila preko Villara i Borje Mayorala sredinom drugog poluvremena, a Genoa je najbolju priliku za izjednačenje propustila u 80. minutu, kada je Scamacca šutirao sa ivice kaznenog porostora, ali nije bio dovoljno precizan.

Meč je s tribina pratio Edin Džeko, koji se oporavlja od povrede. Radovao se trijumfu svoje ekipe i svakom dobrom potezu saigrača…

Roma se ovom pobjedom vratila na četvrto mjesto na tabeli sa bodom više, ali i utakmicom više od Atalante, dok je Genoa ostala na 13. poziciji sa 27 osvojenih bodova.