11.6 C
16.09.2024

Sarajevski Sparsi slave historijsku pobjedu: Pao je Evropski velikan Fenerbahče

Sarajevski Spars slavio je u 1. kolu kvalifikacijskog turnira Eurolige za juniore (U-18) nad vršnjacima iz Fenerbahcea, 73:72!

Kao što rezultat sugeriše, utakmica je servirala nezvjesnu završnicu. Tijesno je, doduše, bilo većim dijelom meča, podatak da nijedna ekipa nije imala dvocifrenu prednost (Spars je najveće vodstvo ostvario u prvom poluvremenu, 34:25) dovoljno govori.

Ipak, u trileru je jačih živaca bio bh. predstavnik na turniru u Beogradu. Minut prije kraja Ismail Karabilen je pogodio za vodstvo turskog tima 72:71, ali je zatim uzvratio Đorđe Topolović i ponovo donio prednost Sparsu.

Sarajlije su imale i napad kod vodstva od 73:72, ali im je iscurilo vrijeme za napad, da bi Sarper Mutaf, srećom, u zadnjim sekundama promašio šut za pobjedu Fenerbahcea. Uslijedilo je veliko slavlje članova bh. ekipe…

Najefikasniji kod dvije ekipe bili su centri. Topolović je upisao čak 29 poena i 12 skokova, Karabilen 21 poen i isto toliko skokova.

Sutra Spars igra dvije utakmice na turniru, protiv Olimpije (12 sati) i Mege Bemax (18).

Fenerbahce – Spars 72:73 (23:22, 11:16, 22:14, 16:21)

FENERBAHCE: Eksioglu 3, Sancakli 20, Bilgin 4, Gerhardt, Onan 3, Mutaf 11, Bayrak, Yilmaz, Ulker 4, Karabilen 21, Donat 4, Kepenc 2.

SPARS: Bulatović 6, Dedajić 5, Elez, Pilav, Herenda 2, Bajrović, Malešević, Radak 14, Huseinspahić 8, Micić 6, Vidović 3, Topolović 29.