25.5 C
Sarajevo
09.09.2024

Široki Brijeg pobijedio Željezničar na Grbavici na početku nove sezone

Željezničar je u prvom poluvremenu imao više od igre, ali Široki je poveo već u 13. minuti.

Nogometaši Širokog Brijega su kao gosti na Grbavici pobijedili Željezničar rezultatom 1:0 u 1. kolu WWin lige Bosne i Hercegovine.

Željezničar je u prvom poluvremenu imao više od igre, ali Široki je poveo već u 13. minuti. Sjajno je Ćorić uposlio Ćavara koji je šutirao iz prve i matirao Muftića. Gol se provjeravao u VAR sobi, ali na kraju je zaključeno da nije bilo ofsajda.

Plavi su s druge strane opasno prijetili udarcima s distance preko Hiroša i Al Jabera, ali u oba navrata sjajno je intervenisao golman Širokog Tomić.

- OGLAS -

U nastavku je Široki prvi prijetio kada je Ćavar sa 16 metara šutirao pored gola, a potom je Željezničar propustio velike šanse preko Krpića i Cavnića, čije udarce je zaustavio izvanredni golman Tomić.

Ćavar je iskosa pogodio stativu u 72. minuti i do kraja se rezultat nije mijenjao uprkos dobroj šansi Radovca u sudijskoj nadoknadi, pa je Široki zasluženo odnio sva tri boda uprkos ne tako lošoj igri Plavih.

U narednom kolu Željezničar gostuje Veležu, dok i Široki očekuje gostovanje Radniku.